Congratulations to all of the students who have received the Student of the Month award.

September 2017

  • PLACEMENT SOM
    Spencer Kitchen
    Senior
    Welding
    GHS

  • Adam Keener
    Senior
    Visual Design & Imaging
    MHS

  • Breanne Smith
    Junior
    RAM
    GHS

  • Hannah Vandiver
    Junior
    Culinary
    SHS

  • Jordan Crowley
    Senior
    NCT
    CHS

March 2017

  • PLACEMENT SOM
    Marrissa Blough
    Senior
    Culinary Arts
    GHS

  • Albert Estipicar
    Junior
    Engineering
    GHS

  • Calvin Jarvis
    Junior
    Facility Operations
    & Maintenance
    SHS

  • Dakota Bee
    Junior
    Welding
    MHS

  • Kylee Wood
    Senior
    Auto Tech
    CHS

February 2017

  • PLACEMENT SOM
    Chad Somerville
    Senior
    Facility Operations
    & Maintenance
    SHS

  • Jacob Gula
    Junior
    Enngineering
    CHS

  • Jacob Seiler
    Junior
    Network Computer Technology
    GHS

  • Joseph Parker
    Junior
    Programming
    MHS

January 2017

  • PLACEMENT SOM
    Kaitlyn Bunner
    Senior
    Pre-Nursing
    MHS

  • Tommy Neptune
    Senior
    Aviation Technology
    CHS

  • Krystal Klinect
    Senior
    Visual Design & Imaging
    GHS

  • Jacqueline Bostic
    Junior
    Cosmetology
    GHS

  • Emily Davis
    Senior
    Welding
    SHS

December 2016

  • Ryan Kirby

    PLACEMENT SOM
    Ryan Kirby
    Senior
    Network Computer
    Technology
    SHS

  • Austin Stoll
    Senior
    Welding
    CHS

  • Charlie Brown
    Senior
    Automotive Tech
    GHS

  • Giovanni Rutigliano
    Senior
    Programming & Software
    Development
    GHS

  • Luke Rowe

    Luke Rowe
    Senior
    Welding
    MHS

November 2016

  • PLACEMENT SOM
    Noah Robinson
    Senior
    Engineering
    GHS

  • Haile Ingram
    Senior
    Plant, Landscape & Turf Mgmt
    MHS

  • Jassmin Alvarez
    Senior
    Culinary Arts
    SHS

  • Katie Wood
    Junior
    Automotive Tech
    CHS

  • Vyctoria Turner
    Junior
    Cosmetology
    GHS

October 2016

  • PLACEMENT SOM
    Ehkaw Sherway
    Senior
    Electrical Technology
    OVI

  • Hunter Bonk
    Junior
    Engineering Technology
    Green

  • Erin Riffle
    Junior
    Culinary Arts
    Coventry

  • Michael Seaver
    Senior
    Network Computer Technology
    Springfield

  • Zachary Sedlack
    Junior
    Programming & Software Dev
    Manchester

September 2016

  • PLACEMENT SOM
    Bailey Chapman
    Senior
    Facility Operations & Maintenance
    Springfield

  • Brayden Guyer
    Junior
    Facility Operations & Maintenance
    Coventry

  • Dennis Galbreath
    Junior
    Visual Design & Imaging
    Lake Center Christian

  • Emily Spilker
    Junior
    Culinary
    Green

  • Taylor Minard
    Senior
    Culinary
    Springfield

May 2016

  • Emily Griffiths
    Senior
    Pre Nursing
    Manchester

  • Joey Reed
    Senior
    Facility Operations & Maintenance
    Springfield

  • Kenny Gissenger
    Junior
    Automotive Tech
    Manchester

  • Nathan Heid
    Junior
    Culinary Arts
    Coventry

  • Joshua Walent
    Junior
    Green
    Welding

April 2016

  • Danielle Graham
    Senior
    Culinary Arts
    Manchester

  • Halei Healy
    Junior
    Culinary Arts
    Springfield

  • Johnathon Bail
    Senior
    Culinary Arts
    Springfield

  • Logan Marchok
    Junior
    Programming & Software Dev.
    Green

  • Nathaniel Caporini
    Junior
    Engineering
    Coventry

March 2016

  • Tanner Semelsberger
    Placement SOM
    Senior
    Facility Operations & Maintenance
    Springfield

  • Anthony Stock
    Senior
    Programming & Software Dev.
    Manchester

  • Jenna Lewis
    Junior
    Culinary Arts
    Coventry

  • Lauren Fender
    Junior
    Visual Design & Imaging
    Green

February 2016

  • Chris Evans
    Placement SOM
    Senior
    Electrical Technology
    Springfield

  • Alexis Walent
    Junior
    Fire Academy
    Green

  • Brandon Robinson
    Junior
    Engineering
    Springfield

  • Czara Vanicheck
    Junior
    Cosmetology
    Coventry

  • Dustin Ward
    Senior
    Welding
    Coventry

January 2016

  • Brandon Sams
    Senior
    Programming & Software Dev.
    Coventry

  • Markus Kauffman
    Placement SOM
    Senior
    HVAC/R
    Green

  • Matthew Lacy
    Junior
    Electrical
    Technology
    Springfield

  • William McVey
    Senior
    Network Computer Technology
    Manchester

November 2015

  • Georgia Eversole
    Placement SOM
    Senior
    Welding
    Green

  • Austin Stoll
    Junior
    Welding
    Coventry

  • Julia Okolish
    Senior
    Pre Nursing
    Manchester

  • Katelyn Davis
    Junior
    Culinary Arts
    Springfield

October 2015

  • Cort Dexter
    Placement SOM
    Senior
    Building Trades
    Coventry

  • Emalee Robison
    Junior
    Pre Nursing
    Green

  • Emily Neal
    Senior
    Culinary Arts
    Springfield

  • Josh Rouse
    Senior
    Programming & Software Dev.
    Manchester

  • Too Doh Say
    Junior
    Facility Operations & Maintenance

September 2015

  • AJ Kyser
    Placement SOM
    Senior
    Engineering
    Springfield

  • Chelsie Van Norstran
    Senior
    Cosmetology
    Coventry

  • David Morris
    Senior
    Welding
    Manchester

  • Stephen Trikilis
    Junior
    Engineering
    Green

April/May

  • Kimberly Trayer
    Placement SOM
    Senior
    Pre Nursing
    Green

  • Lindsay Hahn
    Junior
    Automotive Tech
    Coventry

  • Hannah Urbach
    Junior
    Visual Design & Imaging
    Springfield

  • Caleb Huthmaker
    Junior
    Electrical
    Manchester

March

  • Hannah Leon
    Placement SOM
    Senior
    Pre Nursing
    Manchester

  • Amanda Michaels
    Junior
    Engineering
    Coventry

  • Jonathan Hibbs
    Junior
    Health Care
    Green

  • Ashton Redovian
    Senior
    Culinary Arts
    Springfield

February 2015

  • Tyler Ivey
    Placement SOM
    Senior
    Public Safety
    Manchester

  • Jason McDiffit
    Senior
    Engineering
    Green

  • Kailey Lushes
    Senior
    Pre-Nursing
    Coventry

  • Michael McCoy
    Junior
    Pre-Nursing
    Springfield

December 2014/January 2015

  • Anthony Rittenour
    Placement SOM
    Senior
    Electrical Technology
    Home School: SHS

  • Bryanna Twiggs
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: GHS

  • Cammi Shanes
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: SHS

  • Cody Hathaway
    Senior
    Automotive Technology
    Home School: MHS

  • Hailey Deisz
    Junior
    Visual Design & Imaging
    Home School: CHS

  • Jacob Condon
    Senior
    Public Safety
    Home School: GHS

  • Jacob Hayes
    Junior
    Programming & Software Development
    Home School: CHS

  • Judson Daniel
    Junior
    Engineering
    Home School: SHS

  • Zachary Cino
    Junior
    Programming & Software Development
    Home School: LCCA

November 2014

  • Emily Griffiths
    Junior
    Health Care Academy
    Home School:MHS

  • Freddy Bracken
    Placement SOM
    Senior
    Network Computer Tech
    Home School:MHS

  • Joey Reed
    Junior
    Facility Operations & Maintenance
    Home School: SHS

  • Shelby Mooney
    Senior
    Culinary Arts
    Home School: CHS

  • Taya Harsh
    Junior
    Culinary Arts
    Home School: GHS

October 2014

  • Alexus Grayes Carpenter
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: GHS

  • Brian Hupp
    Junior
    Engineering
    Home School: CHS

  • Kyler Lehman
    Junior
    Network Computer Technology
    Home School: SHS

  • Mikaela Corbett
    Placement SOM
    Senior
    Engineering
    Home School: SHS

  • Tyler Ivey
    Senior
    Public Safety
    Home School: MHS

September 2014

  • Allison Patterson

    Allison Patterson
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: CHS

  • Dillon Channell

    Dillon Channell
    Placement SOM
    Senior
    Welding
    Home School: CHS

  • Harrison Sorm

    Harrison Sorm
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: GHS

  • Jerry McNeill

    Jerry McNeill
    Junior
    Culinary Arts
    Home School: MHS

  • Justin Nestor

    Justin Nestor
    Senior
    Facility Operations & Maintenance
    Home School: SHS

  • Matt Ungaschick

    Matt Ungaschick
    Junior
    Programming & Software Development

April and May 2014

  • Anthony Gross

    Anthony Gross
    Junior
    Facility Operations & Maintenance
    Home School: MHS

  • Calah Lawson

    Calah Lawson
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: SHS

  • Camaryn Riley

    Camaryn Riley
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: GHS

  • Catherine Tindell

    Catherine Tindell
    Junior
    Engineering
    Home School: CHS

  • Courtney Burgoon

    Courtney Burgoon
    Senior
    Medical Assisting
    Home School: GHS

  • Emily Moneypenny

    Emily Moneypenny
    Junior
    Plant, Landscape & Turf Mgmt.
    Home School: SHS

  • Haley Hofmann

    Haley Hofmann
    Junior
    Visual Design & Imaging
    Home School: CHS

  • Hannah Leon

    Hannah Leon
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: MHS

  • Kaylee Buzek

    Kaylee Buzek
    Junior
    Culinary Arts
    Home School: GHS

  • Richard Kirby

    Placement SOM
    Richard Kirby
    Senior
    Public Safety
    Home School: SHS

  • Sarah Covey

    Sarah Covey
    Senior
    Medical Assisting
    Home School: MHS

  • Tricia Brannon

    Tricia Brannon
    Senior
    Culinary Arts
    Home School: CHS

March 2014

  • Brianne Oldaker

    Brianne Oldaker
    Placement SOM
    Senior
    Engineering
    Home School: CHS

  • Daniel Martin

    Daniel Martin
    Senior
    Programming & Software Dev.
    Home School: MHS

  • Jacqueline Westberg

    Jacqueline Westberg
    Junior
    Cosmetology
    Home School: GHS

  • Mackenzie Molea

    Mackenzie Molea
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: SHS

  • Tiyler Dodson

    Tiyler Dodson
    Senior
    Culinary Arts
    Home School: CHS

February 2014

  • Brooke

    Brooke Oldaker
    Junior
    Cosmetology
    Home School: CHS

  • Kevin

    Kevin Nunley
    Placement SOM
    Senior
    Visual Design & Imaging
    Home School: SHS

  • luke

    Luke Adkins
    Junior
    Public Safety
    Home School: GHS

  • Mason

    Mason Huba
    Senior
    Engineering
    Home School: MHS

January 2014

  • Audrey

    Audrey Corrigan
    Junior
    Automotive Technology

  • Brianna

    Brianna Breckenridge
    Senior
    Culinary Arts
    Home School: SHS

  • Hannah

    Hannah Hensley
    Senior
    Visual Design & Imaging
    Home School: MHS

  • Tyler E

    Tyler Eberhardt
    Senior
    Visual Design & Imaging
    Home School: CHS

  • Tyler

    Tyler Yaneff
    Junior
    Culinary Arts
    Home School: GHS

  • Wyatt

    Wyatt Randolph
    Placement SOM
    Senior
    Network Computer Technology
    Home School: CHS

Nov/Dec 2013

  • Chris Shell

    Chris Shell
    Junior
    Visual Design & Imaging
    Home School: MHS

  • Gary Cole

    Gary Cole
    Senior
    Automotive Technology
    Home School: LCC

  • Kailey Lushes

    Kailey Lushes
    Junior
    Health Care Academy
    Home School: Coventry

  • Marissa DiSabato

    Marissa DiSabato
    PLACEMENT SOM
    Senior
    Medical Assisting
    Home School: GHS

  • Ray Daniel

    Ray Daniel
    Senior
    Engineering Technology
    Home School: SHS

  • Ryan Yaneff

    Ryan Yaneff
    Junior
    Programming & Software Development
    Home School: PSD

October 2013

  • Mason Bee

    Mason Bee
    Senior
    Welding
    Home School: MHS

  • Mikaela Corbett

    Mikaela Corbett
    Junior
    Engineering Technology
    Home School: SHS

  • Phillip Herman

    Phillip Herman
    Junior
    Network Computer Technology
    Home School: CHS

  • Clayton Hubbell

    Clayton Hubbell
    Senior
    Programming & Software Development
    Home School: GHS

September 2013

  • Dalton Gearhart
    Senior
    Engineering Technology
    Home School: SHS

  • Taylor Elrod
    Senior
    Culinary Arts
    Home School: GHS

  • Kyle Ambrose
    Senior
    Electrical Technology
    Home School: SHS

  • Summer Harris
    Senior
    Medical Assisting
    Home School: CHS